Завантажую зараз
Речі у пральній машині

Які речі можна прати в пральній машині, а які не варто

Один із найзручніших винаходів серед побутової техніки, який суттєво економить нам час і сили — пральна машина. Але іноді буває незрозуміло, чи можна прати в ній цю чи іншу річ. Давайте розберемося, із чим пральна машина залюбки справиться, а що краще залишити для ручного догляду — щоби не зіпсувати ні речі, ні саму техніку. 

Корисні поради користувачам пральних машин 

Почнемо із кількох порад. Прислухаючись до них, ви збережете свої речі в гарному вигляді, а техніку — у справному стані.

  • Завжди перевіряйте етикетку з інструкцією із догляду — зазвичай, виробники кріплять їх до кожної речі.
  • Для прання використовуйте спеціальні мішки, вони зменшують ризик пошкодження.
  • Для нестандартних речей вибирайте режими із низькою температурою і невеликою кількістю обертів.
  • Якщо є сумніви — краще періть вручну.

Щоби ваша техніка служила довго й без нарікань, вона має відповідати сучасним вимогам безпеки та комфорту. Великий вибір якісних надійних моделей пралок є за цим посиланням: https://www.ctrs.com.ua/lviv/stiralnye-mashiny/.

Що можна прати в машині

Ознайомтеся із переліком речей, які без побоювань можна класти в пралку.

Кросівки та кеди, але НЕ шкіряні

Багато виробників допускають машинне прання текстильного або синтетичного спортивного взуття. Але необхідно витягнути устілки і шнурівки, а саме взуття покласти в мішок для прання. Підійде делікатний режим без віджиму.

Кросівки у пральній машині

М’які іграшки

Плюшеві іграшки, у яких немає батарейок або електроніки, чудово переносять прання в мішечку. Режим делікатний, за температури до 40°С.

Штори та тюлі

Тюлі та інші вироби із легких тканин потрібно прати на режимі для делікатних речей. Штори зі щільного матеріалу краще спочатку перевірити на те, наскільки стійке в них фарбування.

Рюкзаки та сумки із тканини

Якщо рюкзаки та сумки без пластикових чи картонних вставок, або якщо ці вставки можна дістати на час прання — такі речі можна закидати в пралку. Краще використовувати рідкий засіб. Прати потрібно на делікатному режимі за температури 30-40°С, та не віджимати на великих обертах.

Синтетичні подушки

Якщо в барабані достатньо місця для такого об’єму, синтетичні подушки дуже гарно очистяться. Що стосується натуральних пухових подушок, то їх можна прати із великою обережністю і виключно на спеціальному режимі.

Що краще ніколи не прати в машині

Щоб улюблені речі не стали непридатними до використання, за ними потрібно правильно доглядати. На жаль, інколи ми згадуємо про це занадто пізно. Ось перелік речей, які потребують ручного прання.

Вироби із тонкої вовни та шовку

Одяг із такого матеріалу потрібно прати вручну або на спеціальному режимі. Інакше тканина зіпсується, а виріб втратить форму.

Светр з бавовни у пральній машині

Шкіряне та замшеве взуття

Навіть на мінімальних обертах і температурі шкіра може потріскатися, втратити форму або злипнутися.

Пухові та пір’яні вироби

Вироби, що мають наповнення із натурального пуху або пір’я, можна відправляти в пралку лише, якщо це вказано в інструкції виробника. В іншому випадку є ризик, що наповнювач зіб’ється і утворяться грудки. Якщо не впевнені — краще виберіть ручне прання або хімчистку.

Бюстгальтери із кісточками

Кісточки можуть вилізти й застрягти в баку пральної машини або пошкодити інші речі. Краще прати їх, помістивши в спеціальний мішок та без віджиму.

Поділіться цим вмістом:

Автор, який ділиться практичними порадами, експертними інструкціями та корисною інформацією на щодень. Його статті допомагають розібратися у побутових, медичних, правових і технічних темах простою та зрозумілою мовою.

Опублікувати коментар

Ви забули прочитати

Відкрийте більше з Секрети здоров'я та краси

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання