Завантажую зараз
Слуховий аппарат

Які методи діагностики слуху необхідні перед покупкою слухового пристрою?

Втрата можливості нормально чути вимагає пошуку рішення проблеми. І людина звертається до ЛОРа та сурдолога, щоб повернути первинну якість звукосприйняття. Звісно, лікар радить зробити діагностику, для якої зараз здебільшого застосовується комп’ютерне обладнання, бо це інноваційно та точно та дозволяє обрати і налаштувати цифровий слуховий апарат індивідуально для кожного. 

Продаж та налаштування слухових апаратів потребує спеціалізованих знань, які не можуть мати широкопрофільні ЛОРи і тим паче люди без медичної освіти. Це досить поширене явище, коли маркетологи намагаються продати якийсь певний слуховий апарат, але важливо не вестися на рекламу, бо можна навіть нашкодити органу слуху настільки, що ще наявна слухова функція порушиться. Або ж просто апарат, який зазвичай коштує недешево, не підійде. 

Як здійснюється первинне обстеження слухової функції

Перед тим як розглядати можливість використання слухового пристрою, необхідно провести базову оцінку слухової функції. Це включає ряд процедур. Первинна діагностика слуху можлива у звичайній поліклініці. Вам запропонують спочатку:

  • Огляд отоларинголога. Лікар перевіряє стан зовнішнього та середнього вуха, щоб виключити наявність фізичних перешкод (наприклад, сірчаних пробок, запалень або новоутворень).
  • Скринінговий тест. Використовується для первинного визначення рівня слуху за допомогою простих тональних сигналів або розмовної мови.
  • Направлення на консультацію сурдолога та аудіолога, якщо будуть виявлені певні порушення. Така діагностика уже проводиться не за місцем проживання, перевірити слух цим способом можна у центрах слухової реабілітації, які є майже у кожному місті, вони бувають приватні та державні.

Аудіометричне тестування як другий етап обстеження слуху

Далі іде детальне аудіометричне обстеження, при чому використовується кілька способів. Для кожного є свої випадки та показання. Може призначатися:

  • Тональна порогова аудіометрія. Визначає мінімальний рівень звуку, який людина здатна почути на різних частотах.
  • Імпедансометрія. Оцінює стан середнього вуха та функцію слухових кісточок, допомагаючи виявити порушення звукопровідності.
  • Тестування мовного розпізнавання. Перевіряє здатність людини розуміти слова та фрази в різних акустичних умовах.

Які додаткові методи обстеження слуху існують

У випадках складних або атипових порушень слуху можуть застосовуватися додаткові методи діагностики:

  • Отоакустична емісія (ОАЕ). Дозволяє оцінити стан зовнішніх волоскових клітин у завитці.
  • Аудіометрія викликаних потенціалів. Використовується для оцінки слухового шляху від вуха до головного мозку.
  • Магнітоенцефалографія. Допомагає дослідити активність слухової кори мозку.

Ваші потреби будуть максимально враховані, якщо ви приділите трохи часу діагностиці. Важливо правильно обрати спеціаліста, який буде цим займатися, дивитися на його кваліфікацію та відгуки. До відновлення слуху  може бути непростий шлях, але це точно того варте. Особливо важливо вчасно коригувати слух дітям для нормального навчання мові та соціалізації. Для цього зараз є великий арсенал методів.

Поділіться цим вмістом:

Опублікувати коментар


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Ви забули прочитати

Відкрийте більше з Секрети здоров'я та краси

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання